Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Vinohrady

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Vinohrady a kandidátech ČSSD za Brno-Vinohrady.

 


Parkovací dům a sportovní hala na Vinohradech

Po 31.10.2011 00:00

Na Vinohradech pokračuje příprava výstavby objektu automatizovaného parkovacího domu. Rada m.č.  již odsouhlasila  záměr výstavby tohoto objektu na ul.Věstonická

 Vybraný pozemek je v majetku města, není zatížen restitucí a  využití tohoto pozemku  pro potřeby parkování je v souladu s územním plánem. Objekt, který postaví soukromý investor, bude disponovat kapacitou nejméně šedesáti parkovacích míst. 
Pokud získáme souhlas a podporu města s tímto záměrem a investorovi tak bude dán prostor k výstavbě, budou nová parkovací místa na Vinohradech  k dispozici do jednoho roku.

Druhým objektem, na kterém  pokračuje příprava výstavby, je víceúčelová sportovní hala v prostoru hřiště u bývalé základní školy na ul.Bzenecká. Také zde se počítá s využitím soukromých prostředků a podobně jako u parkovacího domu i zde je plánovaný pozemek pro výstavbu takovéto haly vhodný a také zde bude nutný souhlas města.
Pokud  se záměr podaří naplnit, na Vinohradech se podstatně rozšíří možnosti sportovního vyžití především pro rekreační sportování.

Mgr. Jiří Karásek, místostarosta MČ Brno-Vinohrady