Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Vinohrady

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Vinohrady a kandidátech ČSSD za Brno-Vinohrady.

 


Starosta brněnských Vinohrad Jiří Čejka se stal kandidátem za ČSSD do Senátu, rozhodli o tom členové v primárních volbách

Čt 14.04.2016 16:35

Členové strany v korespondenčním hlasování dnes potvrdili návrh místních organizací v Brně a do boje o senátorské křeslo vyslali starostu městské části Brno Vinohrady PhDr. Jiřího Čejku, který v primárkách získal 64,48 % platných hlasů. Rozhodly o tom výsledky sčítání hlasů, které proběhlo v Lidovém domě, sídle ČSSD.

Účast na hlasování překročila 30procentní hranici nutnou pro platnost voleb. Voleb se zúčastnilo 33,64 procent registrovaných členů ČSSD senátního obvodu.

Jiřího Čejku, kterého nominovaly místní organizace ČSSD z Líšně, Obřan, Bohunic, Vinohrad a dalších částí Brna, podpořilo 64,48 procent hlasujících členů.

„Vážím si důvěry a nominace členů ČSSD. Zavazuje mne, že jsem byl v našich historicky prvních primárkám nominován na senátora,“
uvedl Jiří Čejka a dodal: „Budu preferovat kontaktní druh kampaně. Chci mít přehled o všech problémech, které náš volební obvod tíží. Tak budu moci Brnu v Senátu opravdu účinně pomoci“.

Vystudovaný historik Jiří Čejka je členem ČSSD od jejího obnovení v roce 1989. Starostou Vinohrad je od roku 2002, tedy již čtvrté volební období. V posledních komunálních volbách zde ČSSD získala 42 % hlasů.

Eva Gregorová
Vedoucí Sekce PR a marketingu ČSSD a tisková mluvčí