Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Vinohrady

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Vinohrady a kandidátech ČSSD za Brno-Vinohrady.

 


Vinohradská výstava vín 2012

Po 21.05.2012 10:40

Letošní výstava vín na brněnských Vinohradech se uskutečnila v sobotu 5. května. Pořadatelům – městské části Brno-Vinohrady, kulturnímu a vzdělávacímu centru a Zámeckým sklepům Strážnice – se podařilo shromáždit přes 450 vzorků vín především z jihomoravského regionu.

Návštěvníci vinohradské výstavy vín mohli ochutnat v sobotu 5. května červená, bílá nebo růžová vína vinařů například z Blučiny, Bořetic, Brna, Brna-Vinohrad, Hodonína, Hostěráděk–Řešova, Brna-Chrlic, Klobouk u Brna, Kobylí, Kurdějova, Lednice, Mikulova, Velkých Bílovic, Moravského Žižkova, Moutnic, Mutěnic, Perné, Prušánek, Přísnotic, Rajhradu, Ratíškovic, Rohatce, Sivic, Sokolnic, Strážnice,Sudoměřic, Syrovic, Tasovic, Valtic, Viničných Šumic, Vrbice, Zaječí, či Žarošic a z dalších celkem padesáti převážně jihomoravských vinařských obcí. K zajímavostem výstavy jistě náleželo i vzorků vín z Prahy 5 a vzorek vína Karla Chaloupky z Kladna.

Nepochybně největší zájem projevili návštěvníci vinohradské výstavy o šampiony (vítěze).

V kategorii nejlepší kolekce vín zvítězil Ludvík Maděrič z Moravského Žižkova s víny Tramín červený, Muller Thurgau a Dornfelder .

V kategorii červených vín zvítězila Frankovka ročník 2009 z vinařství VITIS s.r.o. RNDr. JInřicha Baňaře ze Strážnice.

V kategorii bílých vín se umístilo na prvním místě Chardonay roč. 2011 vinařství Sing wine s.r.o. z Velkých Bílovic.

V kategorii rosé vín získal prvenství Milan Sedlák z Velkých Bílovic z vínem Zweeigeltrebe ročník 2011.

Výstavu vín na Vinohradech i letos provázel bohatý kulturní a folklórně laděný program o jehož naplnění se postaraly folklorní soubory z jihomoravské obce Ratíškovice. V programu vystoupil Slovácký mužský pěvecký sbor Ratíškovice, folklórní soubor Ratíškovická dolina, ženský sbor Ženušky a cimbálová muzika Náklo rovněž z Ratíškovic.

Vinohradská výstava vín 2012 se uskutečnila ve Společenském sále a v přilehlých venkovních prostorách na Pálavském náměstí (vedle prodejny Albert). Vinařská výstavu zahájil výstřel z kanonu známého moravského kanonýrka Božeje bude zahájena v 10.00 hodin (v sobotu 5. května).

Jiří Čejka
starosta MČ Brno-Vinohrady