Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Vinohrady

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Vinohrady a kandidátech ČSSD za Brno-Vinohrady.

 


Vinohradská výstava vín 2013

Po 29.04.2013 11:36

Sobota 4. května, zahájení v 10.00 hodin. rnSpolečenský sál Pálavské nám. 15, Brno Vinohrady.

Vinohradskou výstavu vín pořádá vždy počátkem měsíce května Městská část Brno-Vinohrady a Kulturní, vzdělávací a informační centrum Brno-Vinohrady za významné podpory Jihomoravského kraje. Odborné posouzení soutěžních vzorků proběhlo letos v sobotu 20. dubna. Padesátičlenné degustační komisi předsedala tradičně výjimečná osobnost moravského a českého vinařství doc. Ing. Eduard Postbiegel,CSc.

Do soutěže bylo přihlášeno a komisí ohodnoceno 430 vzorků vín. Dodali je vinaři a vinařské závody ze čtyřiceti moravských vinařských obcí. Letos poprvé bylo určeno pět kategorií šampionů. Výsledky činnosti degustační komise pod Postbieglovým vedením jsou následující :

1. Nejlepší kolekce vín – Stanislav Peřina z Perné. Odrůdy: Rulandské bílé 2012, Sauvignon 2012, Rosé svatovavřinecké 2012.
2. Šampion stará bílá vína – Miroslav Polcr z Žarošic. Odrůda: Pálava 2011.
3. Šampion mladá bílá vína – JUDr. Karel Drmola z Brna. Odrůda: Rulandské šedé 2012.
4. Šampion rosé vín – Stanislav Peřina z Perné. Odrůda: Rosé svatovavřinecké 2012
5. Šampion červená vína stará – J+M Špíšek z Brna. Odrůda Rulandské modré 2011.
6. Šampion červená vína mladá – Jaroslav Esterka z Mutěnic. Odrůda Cabernet souvignon.

Také letošní Vinohradská výstava vín vyvrcholí veřejnou ochutnávkou, která se tentokrát uskuteční v sobotu 4. května. Veřejná část vinohradské vinařské výstavy bude po přivítání hostů zahájena v 10.00 výstřelem z kanonu dělostřelce Božeje Urbanského. Stane se tak na prostranství před obchodním centrem Albert. Vlastní ochutnávka vín se bude odvíjet ve vinohradském společenském sále nad obchodním centrem Albert. Snad je již ve veřejnosti dostatečně známo, že vinohradská výstava nese kromě vinařského obsahu též společenský a kulturní rozměr. V rámci veřejné ochutnávky se 4. května ve 12.00 uskuteční v místnosti vinohradského zastupitelstva tradiční setkání starostů jihomoravských obcí a významných osobností jihomoravského regionu. Kulturní stránku vinohradské výstavy zajišťuje letos se svými folklorními soubory slovácká obec Ratíškovice. Návštěvníci vinohradského ochutnávání si již zvykli na kvalitní vystoupení folklorních hudebních i tanečních souborů. Nejoblíbenějšími mezi vinohradskými i přespolními návštěvníky jsou právě ty z Ratíškovic. I letos se Vinohrady dočkaly významné podpory vinařského podujetí ze strany Jihomoravského kraje, který tak skutečně naplňuje své proklamace o podpoře a propagaci jihomoravského vinařství. Vše je již připraveno a zajištěno, snad kromě počasí. I to však má být, podle dostupných zjištění, letošní Vinohradské výstavě vín 2013 příznivě nakloněno.

Jiří Čejka,
starosta MČ Brno Vinohrady